PUR vahuga soojustamine

Kui ehitada või renoveerida maja, siis sisustus, välimus ja kõik pisidetailid on olulised. Kuid kui Eesti külmade talvedega pakane tungib kergleva mänglusega tuppa, siis ei ole oluline, kui suured ja uhked on sinu aknad vaid küsimus tekib, et kuidas on maja soojustatud.

Tänapäeval on muudetud maja soojustamine lihtsamaks, kui kunagi varem. Näiteks Polüuretaan vahuga ehk PUR-vahuga soojustamine on üks innovaatiline viis enda maja muuta külmale talvele vastuvõtlikuks.

Mida teada enne soojustamist?

Alustame sellest, et üks olulisemaid reegleid maja ehituse juures on maja hingamine. see tähendab seda, et veeaur liigub mööda soojusmaterjali kaudu majast välja. Nüüd aga selleks, et antud soojusmaterjal peaks sooja, siis ei saa sinna veeauru tekkida ega ka sattuda. Näide: kui nii aga juhtub, siis meie Eesti talvedega ja miinuskraadidega tekib sinna jää ning soojapidavus väheneb. Liigse veeauru peab majast välja juhtima  ventilatsiooni teel.

Maja soojustamine 

Maja soojustamine ei ole teab, mis odav investeering, aga see on midagi, mis tasub ennast pikaajaliselt ära. Selleks on vaja teha veidi eeltööd. Nimelt esiteks tuleb valida õige materjal. 

Nüüd kui oled leidnud endale sobiliku isolatsioonimaterjali on vaja leida spetsialist, kes seda teostab. Jällegi on siin valik lai ja mitmekesine. Uuri ja vaata, mis on parim lahendus, sest nagu mainisime ka enne, siis on see pikk investeering. Võid vaadata meie poolt pakutavad PUR -vahuga soojustamise võimalusi.

Mis asi on PUR -vaht?

PUR -vahuga soojustamise korral on tegemist isolatsioonivahuga, mida paigaldatakse, kas siis pritsimise-, süstimise – või valamise meetodil. PUR -vaht ise saadakse kahe vedela komponendi omavahelisel segunemisel ja paisumisel. 

Sellesmõttes võib PUR -vahuga soojustamist pidada tõhusaimaks isolaatoriks ning seda katusest vundamendini välja. Seda just enda madala soojusjuhtivuse võime ja vastupidavuse poolest. 

Vaht jaguneb veel lisaks suletud ja avatud pooridega vahuks. Suletud vaht on tihedam. Avatud vaht  ei ole nii tihe ning lisaks on see kergem ja kohevam.

Kuhu sobib PUR-soojustus ehk PUR-vaht?

PUR – vahuga soojustamise üks suurimaid eeliseid on võime täita kõik praod ja tühimikud, vaht tungib ka kõige pisematesse kohtadesse. Tegelikult võib öelda, et PUR -soojustus sobib nii puitmajadele, kivimajadele, vundamentidele, laele, põrandale, välisseinale, fassaadidele, keldrile jne.

Üldiselt sobib vaht hästi igasuguste kontuursete pindade, nõudlike konstruktsioonide ja ebatraditsiooniliste kujuga pindade soojustamiseks. 

Paigaldamine 

Paigaldamine on lihtne. Seda tehakse pritsimise, süstimise või valamise teel. Aga üldiselt haakub PUR -vaht otse aluspinnale ja tagab pideva, ilma liitekohtadeta soojustuse ning täieliku õhutiheduse. Kui vaht puutub pinda, siis toimub reaktsioon koheselt ja vaht paisub mitmekordselt. Selline viis tagab stabiilse soojustuse, mis ei vaju alla, tõmbu kokku eha nihku paigast. 

Miks tasub maja soojustada PUR-vahuga?

Üks suurimaid põhjuseid on kiirus. Eriti praeguses ühiskonnas, kus kõik toimub kiirelt ning inimesed tahavadki, et asjad saaksid kiiresti valmis. Tegelikult objektid on erinevad ja soojustuse kiirus on individuaalne. Kui vaadata üldist pilti, siis võib öelda, et kiirus on viiekordne.

Teiseks üheks suurimaks argumendiks on maja soojustamine. Plaatide ja paneelide paigaldamine on keeruline ning sageli läheb aega selleks, et vältida pragusid ja vahesid. Aga sellegipoolest praod jäävad sisse.PUR -vahuga sellist muret ei teki, sest vaht jõuab sinna kuhu vaja ning seda ilma suurema probleemita.

Kui palju maksab maja soojustamine PUR – vahuga?

Polüuretaani vaht on hea valik ja iga aastaga tuleb klientidelt aina rohkem positiivset tagasisidet. Kui rääkida PUR – vahu hinnast, siis siin tuleb võtta iga objekt individuaalselt. Vahu hinda mõjutab paigaldatud vahu kogus päevas ehk mida rohkem m3/päevas seda väiksem hind ja vastupidi.

PUR – vaht võrreldes teiste soojustusmaterjalidega

  1. Ohutus – seinte soojustamine vahuga inimese tervisele ohtlik ei ole. See ei sisalda mingeid lendlevaid osakesi ega eralda mürgiseid gaase. See tagab ohutu ja tervisliku keskkonna ka allergikutele. Lisaks ​​ei tekita see hallitust, et mädane ega luba bakteritel ega ka seentel elada.
  1. Tugevus ja vastupidavus– kui uurida erinevate soojustusmaterjalide kohta, siis on soojapidavus ja materjali üleüldine tugevus üks kriitilise tähtsusega aspekte. PUR -vaht täidab kõik praod ja vahed ära nii, et seda praktiliselt ei ole võimalik paigaldada ebakvaliteetselt. Lisaks on vahul kõrge temperatuuritaluvus ning ainuke asi, mis seda kahjustada saaks oleks otsene päikesevalgus.
  2. Keerulised konstruktsioonid ja ebatasased pinnad ei ole probleem – nagu eespool mainisime, siis vaht on vedel. Pihustamine annab paindlikkust ja ligipääsu erinevale keerulisele ebatasasele pinnasele. Lisaks on PUR -vahtu võimalik paigaldada erinevatele materjalidele ning seda ei pea paigaldama paksu kihina nagu seda peab tegema traditsiooniliste soojustusmaterjalidega. 
  1. Ülejääke ei teki – üks suuremaid kulusid ehituses on erinevad materjalid. Seega tahaks võimalikult vähe sellist olukorda, kus tekib mingeid ülejääke. Klassikaliste ja traditsiooniliste soojustusmaterjalidega seda alatasa juhtub, aga PUR -vahuga soojustamine on igasuguse ülejäägi vaba. 
  1. Vähendab ka müra – PUR -vahu soojustamine toob endaga kaasa ka müra vähendamise. Seega saab sellega luua rahulikuma keskkonna. 

Avatud ja suletud pooridega vaht

Enne mainisime, et PUR -vaht jaguneb kaheks: avatud- ja suletud pooridega.

Suletud poorid

Meie kliimas kasutatakse suletud pooridega vahtu väliskonstruktsioonides. Suletud vaht on tugev isolatsioonimaterjal, tavaliselt on vahu tihedus 30-100 kg/m3. Oma olemuselt on see tihedam, kui on seda avatud pooridega vaht.  Üldiselt on see mitu korda  soojapidavam, kui seda võrrelda klassikalise soojustusmaterjalidega ning seega saab seda tunduvalt õhema kihina paigaldada. Lisaks sellele ei vaja PUR- vaht tuuletõket ega aurutõket . Seda võib kasutada näiteks: kiviseintel, põrandatel, fassaadidel ja katustel.

Avatud pooridega PUR-vaht 

Meie kliimas kasutatakse avatud pooridega vahtu sisekonstruktsioonides. Avatud pooridega PUR -vaht on enda tiheduselt väiksem kui suletud. Tihedus on vahemikus 7-12 kg/m3. Kui mõelda, et mis küll on selle soojapidavus, siis see on kuskil 30%-35% parem, kui klassikalised soojustusmaterjalid. Kui suletud pooridega vahul ei ole vaja aurutõket, siis avatud pooridega vahul on seda küll vaja, sest ta lubab veeaurul endast läbi minna. Seda võib kasutada näiteks: lagedel, põrandatel ja fassaadidel.

Küsi nõu 

PUR- vahuga soojustamisel on mitmeid eelised ja kasutegureid. Alustades sellest, et see on uus ja innovaatiline viis soojustamiseks enda elamut ning lisaks tagab see võimaluse pääseda ligi erinevatele keerulisematele pindadele ja konstruktsioonidele. 

Küsi meilt nõu!

0 Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEesti